Ekologie a udržitelnost

Naine.cz
Vyrábíme se skutečným respektem k přírodě i lidem


Jistě jste slyšeli o pracovních podmínkách nebo viděli alarmující fotky z továren velkých obchodních řetězců. Směny dlouhé i 19 hodin, minimální mzda, pracující děti. Velké značky nám ale budou tvrdit, že továrny nevlastní, a není tedy v jejich moci tyto podmínky kontrolovat. Takové vyvázání se zodpovědnosti je nepřípustné!

Díky sílícímu tlaku aktivistů a zákazníků začali velké řetězce nahrazovat části kolekcí zbožím s tzv. "udržitelným" původem. Je ale téměř nemožné zjistit, zda jsou při výrobě skutečně zajišťovány slušné podmínky pro zaměstnance, nebo zda se jedná pouze o greenwashing velkých značek.

VÝROBA PRODUKTŮ GOLDBEE JE NAPROSTO TRANSPARENTNÍ

Česká značka GoldBee vyrábí většinu své produkce přímo v České republice. Zaměstnáváme české švadlenky, které pracují na českých strojích, v klimatizovaných dílnách a v příjemné atmosféře.

Část výroby je alokována také do Itálie, kam naše partnery pravidelně jezdíme navštěvovat, abychom na vlastní oči viděli, jak probíhá výrobní proces.

Známe tedy původ materiálu použitého na výrobu produktů GoldBee, ale hlavně můžeme dohlížet na celý výrobní proces. 

Maximálně ekologická a udržitelná výroba je pro nás velmi důležitá. Proto si vybíráme takové výrobce a dodavatele, kteří s námi tuto filosofii sdílejí a při své produkci jsou maximálně šetrní k životnímu prostředí.


Naše látky na výrobu produktů GoldBee splňují přísné normy certifikace OEK-TEX STANDARD 100.

Tkaniny a pleteniny vyrobené z celulózových, zvířecích, syntetických, kovových vláken a jejich směsí, z části
vyrobené z vláken s nehořlavými vlastnostmi schválenými asociací OEKO-TEX®, z části upravené biologicky
aktivními prostředky schválenými asociací OEKO-TEX@, z části barvené, vyrobené výhradně z priží certifikovaných
podle STANDARD 100 by OEKO-TEX®

 

Naši italští partneři při výrobě kladou důraz na udržitelnost a recyklaci energií a materiálů.

 

Produkty z BIO Bavlny (OCO)

Produkty označené značkou BIO bavlna, jsou produkty, kde obsah BIO bavlny tvoří 95%. Stejně jako ostatní látky pro výrobu produktů GoldBee, také BIO Bavlna splňuje přísnou certifikaci OEKO-TEX STANDARD 100. BIO bavlna je navíc pěstována bez použití chemických postříků a šetrnější pěstování s větším ohledem na biodiverzitu.