Naše příběhy

Naine.cz

Moc dobře víme, že šaty dělají člověka. Pokud je takový člověk krásny nejen zvenku, ale i zevnitř, vytváří se dokonalá kombinace. A jelikož dokonalé kombinace milujeme, rozhodli jsme se založit značku GoldBee.

Vedle krásných a kvalitních produktů GoldBee chceme vyzdvihovat i morální hodnoty. Naše myšlenka je jednoduchá: Snažíme se vnímat a podporovat dobré skutky ve společnosti a samozřejmě takové skutky i konat.

Všechny kolekce Goldbee jsou věnovány lidem, kteří si svými činy zasloužili naše uznání. O tyto příběhy se podělíme nejenom zde na webu, ale promítnou se také v ilustrované formě na speciálních tubusech, do kterých jsou baleny všechny naše legíny.

 

KDYŽ VŠICHNI UTÍKALI VEN, ON ŠEL DOVNITŘ

První příběh se pojí s tragickou událostí 11. září 2001, kterou jistě všichni znáte. Je jím teroristický útok na mrakodrapy zvané "dvojčata" v New Yorku. Tato událost otřásla celým světem.

Hasiči při této tragédii zachránili spoustu lidí, kteří byli uvězněni ve Světových obchodních centrech a v Pentagonu. Poté, co letadla narazila do budov, hned jak to bylo možné vešli hasiči dovnitř a snažili se zachránit co nejvíce lidí. Když se budovy zhroutily, mnoho hasičů zahynulo. Přesto další hasiči stále hledali lidi uvězněné pod troskami. Mnoho lidí zemřelo. A zemřelo by jich ještě víc, nebýt právě těchto statečných hasičů.

Jedním ze zasahujících hasičů byl George Johnson, který riskoval svůj život pro druhé.

Utíkal dovnitř, zatímco všichni utíkali ven. George Johnson se rozhodl nasadit svůj život v šanc pro záchranu ostatních lidí. A na takový hrdinský čin by se nemělo zapomenout. George je také známý z fotografie, která oblétla celý svět. Společně se dvěma dalšími hasiči (Daniel McWilliams a William “Billy” Eisengrein) byli totiž nevědomky vyfotografováni, mezitím co po útocích zvedli americkou vlajku na tzv. Ground Zero. Vlajka se po pořízení fotografie záhadně ztratila a našla se až v roce 2014. Johnson i McWilliams jsou dodnes aktivními hasiči. A podle nás si zaslouží velké uznání a úctu.

 

MATKA 3 DĚTÍ ZEMŘELA, KDYŽ SVÝM TĚLEM CHRÁNILA TĚHOTNOU ŽENU

Tento příběh se odehrál v Sydney v roce 2014. Byl další všední den a Katrina šla se svými dvěma kolegy o pracovní pauze posedět do nedaleké kavárny. Z této kavárny však už nikdy neodešla. Podnik přepadl a obsadil muž s brokovnicí v ruce. 

Útočník z Iránu držel hosty v podniku jako rukojmí několik hodin.

Vznesl několik požadavků, kterým nebylo vyhověno. Začal ztrácet nejen trpělivost, ale i opatrnost. Toho chtěl využít manažer kavárny, který se na útočníka vrhl. Při následné potyčce byl však smrtelně postřelen. Policie se ihned poté rozhodla k zásahu. V nastalém zmatku začal útočník střílet na všechny strany. Katrina se ocitla uprostřed palby. Místo toho, aby co nejrychleji utíkala k východu, snažila se pomoci těhotné ženě. Při přestřelce byla následně několikrát postřelena, kdy jedna z kulek zasáhla důležitou tepnu. Katrina upadla do bezvědomí a chvíli na to její život vyhasl.

Podle očitých svědků Katrina vlastním tělem ochránila těhotnou Julii Taylorovou a obětovala svůj život za její.

Hrdinský čin ze života běžného člověka. Příběh, který se sice odehrál na druhé straně světa, ale mohl by se stejně tak odehrát u nás. Kolik odvahy a vůle stojí udělat něco takového pro druhého člověka se můžeme jen domýšlet.